Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

כל מה שרצית לדעת על איטום מקלחת…

איטום מקלחות והחשיבות הרבה לחומרי איטום איכותיים

אחת המשימות החשובות ביותר בעת שיפוץ ובמיוחד בעת בנייה, היא איטום מקלחות שבבית, היות ומדובר בחדרים רטובים שיש לאטום בדיוק רב. יש למלא את החריצים בחומר איטום שהוא מעין דבק לאיטום נגד מים. גם בגלל מניעת עובש שהוא לא בריא ולא אסתטי, יש לאטום את חדרי הרחצה, אך מוטב שבעל מקצוע יבצע את האיטום. למרות שישנם רבים שמעוניינים לבצע עבודה זו בכוחות עצמם, אך למרות שאולי יש להם ידיים טובות, בעל מקצוע בתחום האיטום, ידע לעשות זאת באמצעות השיטות המקצועיות וחומרי איטום מיוחדים למקלחת ובאיכות גבוהה.

יש לציין, כי הקירות של חדרי הרחצה, נרטבים בכל פעם שאחד מבני הבית מתקלח, אך אם אין סימני רטיבות ועובש, סימן שבוצע למקלחת איטום על הצד הטוב ביותר. כאשר האיטום בחדר הרחצה נעשה בחוסר מקצועיות, זה יבוא לידי ביטוי בנזקי רטיבות בקירות הבית, בעובש ובריחות ממש לא נעימים. מומלץ שלא להתפשר על איטום לקוי, כי אם להזמין מומחה באיטום של חדרי רחצה, כאשר מדובר על חברה מקצועית שעובדת עם חומרים של חברה שהיא יצרנית חומרי איטום שמוכרת כבר שנים, כמונו בחברת פזקר. ההמלצה שלנו היא ממש לא להקל ראש בנושא הזה כדי להימנע מתיקונים עתידיים שיגיעו בזמן די קצר במידה ונעשתה עבודה לא מקצועית ועם חומרי איטום לא איכותיים.

איטום מקלחות | פזקר pazkar

מדוע חשוב לא להזניח את נושא אטימת המקלחות?

ישנם בעלי דירות ובתים, אשר מזניחים את הנושא של איטום מקלחות אצלם בנכסים. העניין הוא, שניתן לחסוך כסף בהוצאות חימום וקירור, היות והלחות לא תחדור לדירה או לבית. יש לשמור על התחזוקה השוטפת של חדרי הרחצה וכן, לבדוק היטב מדי פעם את האיטום. הדבר החשוב ביותר הוא לאטום את האריחים במקלחת באותו הרגע שמתקינים אותם, היות ומגע של מים יחד עם הסיליקון ימנעו איחוי טוב של הקרמיקה בקיר או ברצפות ויגרמו להתפרקות הסיליקון, מה שישאיר מראה לא אסתטי.

אין סיבה להתפשר על איטום מקלחות לקוי, כאשר ישנם פתרונות איטום מתקדמים שהם מאוד יעילים ואף אינם יקרים. למשל חומר איטום לחדרי מקלחת כמו אלסטופז, הוא אחד מחומרי האיטום המומלצים גם ע"י קבלני איטום. זהו חומר איטום מושבח בפולימרים והוא בעל גמישות גבוהה, ליישום בהתזה או בהברשה. חומר איטום זה, הוא על בסיס מים ואף ידידותי לסביבה. חומר איטום זה, עמיד למים והוא יוצר שכבת איטום הומוגנית, גמישה וחזקה ויכולת הגישור שלו גבוהה בסדקים סטאטיים.

איטום מקלחות | פזקר pazkar

מהם הגורמים והטיפים לאיטום מקלחות מקצועי שיחזיק לשנים?

יש לציין, כי קיימים גורמים רבים שהופכים איטום של מקלחת לייעיל. למשל, תהליך ההתקנה. האיטום חייב להיות קל ליישום וכזה שיחזיק לשנים. למשל איכות חומרי האיטום חשובה במיוחד, היות וישנם חומרי איטום זולים ופשוטים מאוד שיחזיקו לשנים בודדות ממש. העמידות של האיטום היא החשובה ביותר, כאשר מדובר על אנשי מקצוע שהם מומחים באיטום וותיקים, אשר משתמשי עם חומרי איטום ייעודיים וחזקים, כך שהמקלחת תישאר אטומה, מבלי שתתקלף, תיסדק או שחומרי האיטום לא ייעלמו תוך זמן די קצר. חומרי איטום איכותיים וחזקים למקלחת, מגנים מכתמים ומים ויכולים לעמוד מול קשיים כגון טמפרטורות גבוהות ורמת חומציות באוויר ולהבטיח שנים רבות של שקט ומניעת רטיבויות.

יש לדעת, כי השוק בישראל, מציע מגוון רב של חומרי איטום מקלחות, אשר חלקם נחשבים לאיכותיים ועמידים, אך יש לדעת כיצד להשתמש בהם נכון בהתאם להוראות היצרן.

רוצים לדבר איתנו ולהתייעץ? פנו אלינו דרך עמוד צור הקשר כאן באתר או להתקשר אלינו ל 046423154.

מאמרים נוספים

איך בוחרים חומר לאיטום גגות?

כמה נקודות שחשוב שתדעו לפני… איטום הגג, היא פעולה חשובה מאוד, הן לבידוד מפני קור וחום, וכן, לשמירה על המבנה. למעשה כאשר אנו מעוניינים לבצע

איך בוחרים חומר איטום לאמבטיה?

כיצד תבחרו ותיישמו חומר איטום איכותי לחדרים רטובים? חדרי האמבטיה, ידועים בתור "חדרים רטובים" ולכן האיטום שלהם, חייב להיות יעיל ואיכותי. יש לדעת, כי ללא