Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

יריעות ביטומניות לאיטום זה רק פזקר!

צריכים לאטום עם 'יריעות ביטומניות'? חפשו את היריעות של פזקר!
יריעות ביטומניות | פזקר pazkar

ישנן בישראל שיטות איטום רבות, אך יש ליישם אותן לפי סוג האיטום, אזור האיטום ועוד. אחד מסוגי האיטום הטובים והמובילים הוא איטום באמצעות יריעות ביטומניות. כאשר בוחנים את התכונות של היריעות הביטומניות, ניתן להבין מדוע יריעות אלה הפכו לשיטה המועדפת בקרב חברות האיטום ובמיוחד, אם מדובר על יריעות איטום ביטומניות מבית פזקר. נתחיל בכך שאמנם הזפת הייתה השיטה הישנה והיעילה, אף עם השנים, כאשר היה צורך לאטום מחדש ולהלבין את הגגות בקיץ, הטכנולוגיה התפתחה ויצרו את היריעות הביטומניות. כאשר אוטמים גגות באמצעות יריעות אלה, לא תהיה התחממות של הקומות העליונות. האיטום הוא מוחלט ואין חשש לחדירת גשם. כמו כן היריעות מבודדות מקור וחום, כך שבקיץ פנים הדירה או הבית יישאר קריר ונעים.

למעשה יריעות ביטומניות, מולחמות לגגות הבטון ובכך הן מספקות איטום מוחלט. הפרישה של היריעות והלחמתן, חייבת להתבצע לפי ההנחיות המדויקות של חברת פזקר, כך שיש לעבוד איתן בעדינות, למניעה של פגיעה בהן. יש ליצור חפיפה נכונה ולעבוד בשיטתיות הנכונה, לפי הוראותיה של חברת פזקר. יש לציין, כי חברת פזקר, מייצרת שני סוגים של יריעות ביטומניות לאיטום. למשל יריעות APP המשמשות במיוחד לאיטום גגות והסוג השני משמש לאיטום של מרתפים, מקלטים וחניונים תת קרקעיים, וכן רצפות. בגלל שיריעות אלה, מעושרות בפולימרים מסוג SBS, הן גמישות יותר ולכן, חברת פזקר, ממליצה לא להשתמש בהן לאיטום גגות.

יריעות ביטומניות | פזקר pazkar

יישום נכון של יריעות ביטומניות לפי תו תקן ישראלי בלבד

ראשית כאמור, יש לבחור את היריעות הביטומניות הנכונות, היות ואם יש לאטום גגות, חברת איטום וותיקה ומקצועית, תרכוש מחברת פזקר, הקיימת כבר משנת 1934 ונחשבת למובילה בתחום האיטום כך שהחברה תזמין יריעות ביטומניות איכותיות ובעלות תו תקן ישראלי. חברת איטום וותיקה ובעלת שם ומוניטין, לא תרכוש יריעות ביטומניות זולות ובאיכות ירודה, כי אם תרכוש את היריעות הללו שמיועדות לאיטום, רק מהחברה המובילה והוותיקה בישראל שהיא חברת פזקר. היועצים של פזקר, ממליצים תמיד ליצור חפיפה של 10 ס"מ לפחות בין יריעה ליריעה. השלב הבא הוא ההלחמה של היריעות באמצעות ברנר, כך שיש לחמם הן את היריעה עצמה והן את המשטח שעליו פורשים את היריעות הביטומניות.

יש לציין, כי יריעות ביטומניות, מגיעות בגלילים של 4 מ"מ ובגלילים של 5 מ"מ. כל חברת איטום, כאשר היא מגיעה ללקוח, תבחן תחילה את האיטום הקודם, תבדוק באמצעות מכשור משוכלל מהיכן קיימת נזילה או כשל באיטום ורק אז תתכנן נכון את האיטום עצמו. במידה ומדובר בגג של בניין מגורים ויש עליו מתקנים שונים כגון דודי שמש, מזגנים וכדומה, יש להרים את המתקנים ולהניח על שכבות גומי מה שימנע את היווצרותם של סדקים באזורי הרגלים של המתקנים. במידה ובכל זאת, ישנם סדקים או מרווחים, חברת פזקר ממליצה להשלים אותם באמצעות חומרי איטום המגיעים במשחות.

יריעות ביטומניות | פזקר pazkar

מה חשוב לדעת לפני שאוטמים ביריעות ביטומניות?

על מנת שתוכלו להבטיח איטום מוצלח ומקצועי, מומלץ לעקוב אחר כללים חשובים. יש לשים לב, כי כאשר מניחים יריעות איטום ביטומניות, יש לפרוש אותן על גגות בטון חדשים. אם קיים על הגג חומר איטום קודם, אם חומר האיטום הישן הוא ממשפחת החומרים הביטומנים כגון זפת או יריעות, מה שיבטיח היצמדות מוחלטת של היריעות על הגג. יש לשים לב כי לפני כל איטום, יש לנקות היטב את השטח שיש לאטום. יש לדעת, כי היריעות הביטומניות מיוצרות משכבת ביטומן משוריין בסיבי פוליאסטר או זכוכית וכן, פולימרים אלסטיים, כך שהשילוב של חומרי גלם אלה, מקנים ליריעה חוזק וגמישות מרביים.

יש לשים לב שלא להשתמש עם היריעות הביטומניות ישירות על חומרי איטום אקריליים, כך שאם ישנם כאלה, יש להסיר אותם ורק אז לאחר הניקוי של המשטח, ניתן יהיה ליישם את האיטום באמצעות היריעות הביטומניות. בישראל, קיים תקן אשר מסדיר את האיטום ביריעות ביטומניות ולכן, כאשר מזמינים קבלן איטום או חברת איטום, יש לשים לב כי היא משתמשת ביריעות תקניות לאיטום. התקן הישראלי חשוב מאין כמוהו, היות וישנן יריעות איטום ביטומניות, אשר מתאימות לתקן האירופאי. מזג האוויר באירופה שונה בתכלית ממזג האוויר הים תיכוני השורר בישראל, כך שזו הסיבה כי יש לרכוש יריעות איטום ביטומניות, רק מחברה שמשווקת את היריעות שמתאימות לישראל לפי תו התקן הישראלי.

מדוע קבלני איטום רבים ממליצים על היריעות הביטומניות של חברת פזקר?

ממש כשם שאנו מכירים בעובדה שבעל מקצוע וותיק ומומלץ מהווה ערובה למקצועיות, כך גם ליצרני יריעות ביטומניות. החברה המובילה בישראל למוצרי איטום, היא חברת פזקר. החברה הוקמה בשנת 1934 והיא חלוצת פתרונות האיטום, בשוק הבנייה והתשתית. הערכים של החברה, מלווים אותה מזה שנים. פזקר, רואה עצמה כמי שמובילה בענף האיטום, בחדשנות ובקדמה. חברת פזקר, משקיעה המון משאבים בכל נושא המחקר והפיתוח, כך שבאמצעות טכנולוגיה מתקדמת, היא מציבה את הסטנדרטים המקצועיים והגבוהים בשוק הישראלי.

בשנה האחרונה, פיתחה חברת פזקר המון מוצרי איטום חדשים ואיכותיים והיא ממשיכה לפי המסורת, להעניק ללקוחותיה את המענה המושלם בנושא האיטום. חברת פזקר, ממליצה לקבלני האיטום לאטום באמצעות יריעות ביטומניות בשתי שכבות, כאשר השכבה התחתונה היא ללא ציפוי של אגרגט. יש להניח את היריעות בשיטת דומינו, ממש כשם שמחברים גגות רעפים. ההלחמה חייבת להתבצע על הגג בכל שטח האיטום, כאשר יש להתחיל מהנקודה הנמוכה ביותר בסמוך למרזבים ויש להמשיך לכיוון של הנקודה הגבוהה ביותר. יש לשים דגש על נקודות החיבור לרולקות ולעוד גופים שבהם היריעה עולה כלפי מעלה. כאשר מסיימים את ההלחמה של היריעות הביטומניות, יש לחזק את הקצוות של היריעות לקירות ע"י סרגלי אלומיניום ולאטום עם חומר ביטומני חם של חברת פזקר. כאשר ההלחמה תסתיים על כל שלביה וכן האיטום כמובן, יש לבצע בדיקת הצפה ולוודא כי האיטום מושלם ואין חשש לחדירת מים.

יריעות ביטומניות | פזקר pazkar
הסטנדרטים המקצועיים של חברת פזקר

קבלני איטום רבים בישראל, משתמשים במוצרי האיכות מתוצרת כחול לבן של חברת פזקר. החברה מספקת כשליש מתצרוכת הנפט בישראל והיא תאגיד של מוצרי הנפט הורטיקאלי בישראל. כל מוצרי האיטום של חברת פזקר, הם בעלי תקן ישראלי מחמיר. החברה מעניקה שירות ייעוץ לקבלני האיטום בארץ. היריעות עומדות בתקן הישראלי 1430/30, כך שמוצרי האיטום הם מהאיכותיים ביותר, תוך שימת דגש על בקרת איכות מוצרי האיטום של החברה. קבלני איטום, מוזמנים לראות את קטלוג חומרי האיטום האיכותיים של החברה המוכרת בארץ במדעי האיטום. תוכלו למצוא את חומרי האיטום המגוונים, תוך התאמתם לשטח האיטום ולפי סוג השטח. לחברה גם יריעות ביטומניות לאיטום תשתיות, כאשר יריעות אלה הן נגד שורשים. החברה מייצרת חומרי איטום בצורת משחות, חומרי איטום אקריליים,

החברה מייצרת פריימרים, יריעות הגנה וניקוז, מוצרים מיוחדים ומוצרי עזר ועוד. הצוות של פזקר, ישמח לייעץ לקבלנים ולהמליץ להם על חומרי איטום איכותיים ועוד.

מאמרים נוספים

איך בוחרים חומר לאיטום גגות?

כמה נקודות שחשוב שתדעו לפני… איטום הגג, היא פעולה חשובה מאוד, הן לבידוד מפני קור וחום, וכן, לשמירה על המבנה. למעשה כאשר אנו מעוניינים לבצע

איך בוחרים חומר איטום לאמבטיה?

כיצד תבחרו ותיישמו חומר איטום איכותי לחדרים רטובים? חדרי האמבטיה, ידועים בתור "חדרים רטובים" ולכן האיטום שלהם, חייב להיות יעיל ואיכותי. יש לדעת, כי ללא