Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

חורף שקט ויבש: 5 הדרכים היעילות ביותר להכנת הגג לעונת החורף עם פזקר

איטום גגות | פזקר pazkar

החורף כבר כאן, ויחד איתו מגיעים גם גשמי הברכה. מבנים רבים, אשר אינם אטומים כראוי מפני הגשם או שאינם מתוחזקים לפני בואו של החורף, עלולים להינזק ולהשאיר אתכם חסרי אונים מול נזילות, הצפות, סדקים בקירות, רטיבות ועובשים. כל אלו עלולים לפגוע משמעותית באיכות החיים התקינה של הבית ואף לגרום לנזק בריאותי של ממש.

אז במיוחד לקראת העונה הגשומה, קבלו את 5 הדרכים שיסייעו לכם להגן על ביתכם מפני החורף ולעבור אותו ללא נזקים:

1. עשו זאת בעצמכם

ראשית, ישנן מספר פעולות חשובות שיכולות לסייע בתהליך, אותן תוכלו לבצע לגמרי בעצמכם. עלו למרומי הגג בזהירות רבה והתחילו ב"ביקורת". חפשו סדקים, פגמים ונקודות תורפה מהן עלולים לחדור מים למרות שקיים איטום גגות. לאחר מכן החלו בניקיון יסודי של הגג, סלקו חפצים מיותרים ונקו את האזור ואת המרזבים מכל לכלוך, אבק ועלים שהצטברו לאורך השנה. לכלוכים אלו עלולים להוביל לסתימת המרזבים ולגרום להצטברות של מים ואף להצפת הגג. כמו כן, הם עלולים לפגוע באיטום הקיים ולהוביל לחדירת מים למבנה שלכם, ולכן חשוב לבצע את הפעולות הללו לפחות פעם בשנה, לפני שמגיעה העונה הגשומה.

2. מעקב אחר שלוליות

כאשר ישנם מים "עומדים" על הגג לאורך זמן, שלוליות גדולות או נקודות רטיבות קטנות, פירוש הדבר הוא נזק לטווח המיידי וכן לטווח הארוך. בכוחם של מים לפגוע בכל סוג של אבן או בטון, לפגום בתקרת המבנה ולגרום לסדקים וחורים שמהם יחדרו מים הישר אל תוך ביתכם. חשוב במיוחד לעקוב אחר אותן שלוליות, ולוודא שכבר לא קיימת נזילה במבנה. במידה וישנה נזילה, עליכם לקרוא לאיש מקצוע שיטפל בכך מיידית, יבצע איטום של הגג בצורה מקצועית כולל איטום קירות חיצוניים, וזאת כמובן תוך שימוש בחומרים איכותיים ועמידים. מיד תגלו אילו חומרים מומלצים במיוחד עבור האיטום, על מנת שיחזיק למשך שנים ארוכות.

3. חידוש ותחזוקת איטום באמצעות יריעות ביטומניות

מבנה חדש שטרם נעשה בו איטום, או מבנה ותיק שלא תוחזק בעשרים השנים האחרונות, חייב איטום ותחזוקה שנתית. במידה ומדובר בביתכם הפרטי, עניין זה יהיה הרבה יותר פשוט לניהול, אך אם אתם גרים בבניין מגורים משותף, סוגיה זו עלולה להיות מעט מורכבת, משום שבמקרים רבים אף שכן לא ירצה לקחת אחריות על כך ולחפש אחר איש מקצוע מתאים לטיפול ולתחזוק הגג.

כדי להאריך את חיי הגג בבניין שלכם ולמנוע נזילות למשך שנים רבות, יש לבצע חידוש של איטום אשר נפגע לאורך השנים, ולתחזק איטום קיים לפני הופעת הגשמים. החומר הנפוץ והיעיל ביותר לחידוש או תחזוקת האיטום הוא יריעות ביטומניות אשר בעזרתן ניתן לאטום גגות שטוחים, גגות משופעים וחלקי בטון. מדובר בשיטה המאושרת בארץ על ידי מכון התקנים.

כיום, היריעות הביטומניות של פזקר הן היחידות המיוצרות בארץ. בכוחן לגשר באופן יעיל ביותר על סדקים, והן מתאימות במיוחד לעונת החורף הקרה בזכות יכולתן לשמור על גמישות ועמידות גם בטמפרטורות נמוכות ביותר. בנוסף, הן בעלות עמידות גבוהה לחום ולקרינת UV.

איטום גגות | פזקר

4. תחזוקה באמצעות אינופז H2O

איטום גגות | אינופז H2O | פזקר pazkarאינופז H2O הינה משחת איטום וציפוי על בסיס מים, בעלת יכולת הדבקה מעולה ועמידות גבוהה לתנאי סביבה קשים. אינופז H2O הינה פיתוח מתקדם וחדשני של חברת פזקר ובעלת פטנט רשום המהווה פתרון מושלם לאיטום ושיקום איטום בגגות. מומלץ למרוח או להתיז אינופז H2O כל כמה שנים, שכן המשחה מהווה שכבת איטום נוספת המבודדת ומגינה על המבנה מפני חום. בדומה ליריעות הביטומניות, גם חומר זה עמיד לקרינת UV . יתרונות נוספים של חומר זה הם אחידותו, עמידותו ועצם היותו ידידותי לסביבה, שכן הוא מיוצר על בסיס מים ונושא תו תקן ירוק.

5. תחזוקה וחידוש האיטום בעזרת החומרים של IKO

IKO הינה חברת ייצור עולמית לחומרי איטום ובידוד המיובאים לארץ על ידי חברת פזקר. חומריה הם העמידים ביותר בעולם, מותאמים גם לתנאי מזג אוויר קשים ומספקים תוצאות אופטימאליות. פזקר מציעה שלוש מערכות איטום של חברת IKO :

המערכת הראשונה היא מערכת IKO metatech. מדובר במערכת PMMA בעלת שני רכיבים המבוססת על חומר פולימתיל מתאקרילט. חומר זה מגיע בצורת משחה ואבקת הקשחה המתאימות לאיטום גגות, מרפסות ואף גגות חניונים. מריחה בשתי שכבות, אחת מיד אחרי השנייה ומתקשה תוך 45 דקות בלבד.

המערכת השניה מערכת IKO tanetech המבוססת על פוליאורטן שמצוין לאיטום גגות ומרפסות גדולות וקטנות. לחומר מגוון אפשרויות גימור, והוא ידוע כעמיד במיוחד נגד לחות. הסוג השלישי והאחרון מיועד לאיטום גגות ונקרא IKO hybritech – חומר נטול ריח וללא חומרים ממיסים ואיזוציאנט הנמרח בשתי שכבות אחת מיד אחרי השנייה, דבר המאפשר עבודה מהירה במיוחד.

לכמה שנים מחזיק האיטום?

איטום קירות וגגות על ידי יריעות ביטומניות אשר בוצע כהלכה, מסוגל להחזיק למשך עשרות שנים, תוך תחזוקה שוטפת הכוללת ניקיון בלבד, במיוחד לפני עונת הגשמים. עבודת איטום שאינה איכותית תחזיק למשך זמן קצר יותר, ורוב החומרים הקיימים בשוק, לרבות חומרים משחתיים, מסוגלים להחזיק עד 10 שנים, כמובן תוך תחזוקה שנתית.

זקוקים לסיוע והתאמת החומרים המדויקים ביותר עבור הגג שלכם? אנו בחברת פזקר כאן לשירותכם ונשמח להעניק לכם ייעוץ מותאם אישית. מדובר בהליך פשוט ונוח אשר יזכה אתכם בשנים רבות של שקט, וימנע מכם דאגה וחוסר נעימות בעקבות נזקים מיותרים אשר היה ניתן למנוע מבעוד מועד.

אנו מציעים לכם לעבור את החורף הזה וחורפים רבים שיגיעו אחריו עם חומרי האיטום האיכותיים והעמידים שלנו, ברמה גבוהה וללא פשרות. לקבלת ייעוץ מקצועי צרו קשר עם המומחים שלנו: עמית אדרי יועץ טכני , פזקר.

טלפון : 054-5241612 | מייל : amited@pazkar.co.il

מאמרים נוספים

איטום חדר האמבטיה: עצות זהב למניעת רטיבות

שיפוץ זה אמנם דבר שלא עושים בכל יום, אבל איטום של חדר האמבטיה זה כבר באמת משהו יוצא דופן * כדי שהחדר הרטוב לא יהפוך לבעיה הרטובה של הבניין, קבלו כמה טיפים לאיטום מושלם * וכמובן, הכי חשוב, אל תתפשרו על חומרי האיטום המובילים של פזקר

יריעות ביטומניות: שקט על הגג לעשור הקרוב

הימים שבהם הייתם צריכים לעלות בכל קיץ כדי לזפת את הגג עברו * העולם מתקדם ליריעות ביטומניות – חומר האיטום הנח, היעיל והעמיד ביותר בשוק * פזקר מציגה: יריעות ביטומניות איכותיות שיחסכו מכם רטיבות למשך עשר שנים לפחות