Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

איטום ידידותי לסביבה

בנייה ירוקה: כל מה שכדאי לדעת על מוצרי איטום ידידותיים לסביבה
בנייה ירוקה | פזקר pazkar

ככל שהשנים חולפות, העולם שלנו מתקדם לעבר עתיד ירוק יותר. במרץ 2022 יירשם עוד ציון דרך בענף הבנייה, כאשר ייכנס תו תקן של בנייה ירוקה. חלק בלתי נפרד מאותו התקן הוא כמובן חומרי האיטום הירוקים. אך לפני שנפרט בנושא, בואו נבין מהי בנייה ירוקה ומהו התקן המדובר.

בנייה ירוקה היא בנייה ידידותית הן לסביבה והן לדיירים, זאת בזכות השימוש בחומרים טבעיים ומיחזור פסולת. בעזרת הבנייה הירוקה ניתן לצמצם קרינה ופליטה של חומרים מזהמים, ובכך לעזור למשבר האקלים וגם לחסוך באנרגיה, חשמל ומים. התקן הישראלי לבנייה הירוקה (או בקיצור, תקן 5281) מחייב את כל סוגי הבנייה בארץ ויבוצע בשלבים ולפי צבירת נקודות על פי מגוון פרמטרים, כמו למשל שימוש בחומרי איטום ירוקים. הכלל פשוט – ככל שהמבנה יקבל יותר נקודות, כך הסיווג "הירוק" שלו יהיה גבוה יותר. הדירוג יתבטא בכוכבים, כאשר חמישה הוא מספר הכוכבים הגדול ביותר שניתן להשיג.

חשוב לציין כי דרישת המינימום להגדרת המבנה כ"ירוק" היא כוכב אחד אותו מקבלים כאשר צוברים 55 נקודות. הנקודות נצברות כאשר עומדים בתקן במספר תחומים ביניהם: קרקע, אנרגיה, פסולת, מים, חומרים, תחבורה ועוד. ככל שהבניין מקבל דירוג גבוה יותר, כך הוא נחשב ליוקרתי יותר. כמו כן, כמות הניקוד שאותה ניתן לקבל כדי לזכות בחמישה כוכבים היא 90 נקודות ומעלה.

השלב הראשון של התקן יחל כבר במרץ הקרוב (2022) והמבנים המחויבים לעמוד בדירוג של כוכב אחד יהיו בין היתר מבני משרדים ומסחר מעל 5000 מ"ר, מבני מגורים רבי קומות, מרפאות מעל 1000 מ"ר ועוד. השלב השני יחל בספטמבר 2023 ויהיה רלוונטי גם עבור מבני משרדים ומסחר החל מ-1000 מ"ר, מבני מגורים בבנייה רוויה בבניינים שאינם רבי קומות ועוד.

בנייה ירוקה | פזקר pazkar

מה צריך לדעת על חומרי איטום ירוקים?

ראשית, אם למישהו היה ספק בכך, גם חומרי איטום יכולים להיות ידידותיים לסביבה ולשרת את מטרות הבנייה הירוקה, וזאת מבלי לגרוע ביעילות שלהם. חברת פזקר נחשבת לחלוצה בתחום מוצרי האיטום בארץ, ויצרה לאורך השנים עשרות מוצרי איטום בעלי תו ירוק לשימושים של איטום גגות, איטום קירות חיצוניים, חדרים רטובים ועוד. היתרון העצום שלהם טמון בכך שהם בעלי רמת מזהמים נמוכה מאוד וגם נטולי ריח בעת השימוש בהם. בנוסף, מדובר במוצרי איטום המיוצרים בארץ, ולכן קבלנים כל כך אוהבים לעבוד איתם.

בין המגוון הרחב של חומרי האיטום הירוקים של פזקר תוכלו למצוא מוצרים לאיטום גגות כמו אקרילפז, מאסטרגג ואינופז H2O, או כאלה המתאימים לאיטום קרקעי כמו איזיפלקס, רפידפלקס ומאסטר פלקס. הייחוד שלהם הוא טכנולוגיית הייצור בה כל החומרים הם על בסיס מים, ולכן כולם בעלי תו תקן ירוק של מכון התקנים הישראלי. בין שלל המוצרים הירוקים של פזקר נזכיר כאן שלושה חומרים שכדאי להכיר:

בנייה ירוקה | פזקר pazkar

1. אינופז H2O

הפתרון המושלם לאיטום גגות – משחת איטום וציפוי דו-רכיבית פוליאורתנית על בסיס מים, בעלת יכולת הדבקה מעולה, עמידות משופרת למים עומדים, יכולת גישור על סדקים דינאמיים ועמידות גבוהה לתנאי סביבה קשים. שני המרכיבים של המוצר הם משחת איטום לבנה ומשחה שקופה. אינופז H2O מאוד ידידותי למשתמש בו וכמובן לסביבה. המוצר משמש בין היתר לפעולות של איטום גגות בעלי צורות גיאומטריות מורכבות, שיקום והקטנת עומס חום בגגות המצופים יריעות ביטומניות. המשחה הייחודית שומרת על מזג אוויר נעים בתוך המבנה ומפחיתה את השימוש במזגנים, שזהו יתרון משמעותי נוסף לבנייה הירוקה.

בנייה ירוקה | אינופז H2O ​| פזקר pazkar

2. אקרילפז סופר

חומר איטום וציפוי לבן מחוזק בסיבים טבעיים, המיועד לאיטום והלבנת גגות. בנוסף, הוא מוריד את עומס החום במבנה .אותם סיבים טבעיים מחזקים את שכבת האיטום וכך נוצרת שכבת איטום הומוגנית ואחידה. לחומר זה מספר יתרונות בולטים – הוא אינו נסדק, עמיד לקרינת ,UV קל ונוח ליישום, וכמו שכבר ניחשתם, בדומה לחומרים אחרים שהוזכרו, נושא תו תקן ירוק.

בנייה ירוקה | אקריל סופר ​| פזקר pazkar

3. איזיפלקס

מדובר בחומר איטום ביטומני על בסיס מים, מושבח בפולימרים איכותיים וכמובן – ידידותי לסביבה. משתמשים בו לאיטום חללים ואלמנטים תת-קרקעיים כמו קירות מרתף, קורות יסוד, קירות תומכים, רצפות ועוד. דוגמאות לשימושים נוספים הם איטום מרפסות קונזוליות, רצפות חדרים רטובים, קירות חיצוניים לפני חיפוי אבן בשיטת ההרכבה היבשה, וכן איטום קירות עשויים בטון, בלוקים, לבנים, קירות גבס ועוד.

איזיפלקס הוא חומר בעל מספר יתרונות בולטים והראשון בהם הוא יישום שכבה עבה במיוחד במהלך אחד. כלומר, חומר האיטום יוצר שכבת איטום הומוגנית, חזקה, גמישה וללא תפרים. מעבר לכך, הוא בעל יכולת גישור על סדקים, אדהזיה (הדבקות במילה פשוטה יותר) מצוינת לבטון, מתאים להתזה ומריחה ופשוט לשימוש.

בנייה ירוקה | איזיפלקס ​| פזקר pazkar

רוצים לשמוע עוד על מוצרי האיטום הירוקים שפיתחנו בפזקר, ולהבין מהם החומרים המדויקים עבורכם מבלי להתפשר על איכות ועמידות למשך שנים רבות? אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם המומחים שלנו:

עמית אדרי, יועץ טכני, פזקר.
טלפון: 054-5241612
מייל: amited@pazkar.co.il

שירות לקוחות: 04-6423154

לחץ פה למעבר לאיגוד היועצים לבניה ירוקה

מאמרים נוספים

איטום חדר האמבטיה: עצות זהב למניעת רטיבות

שיפוץ זה אמנם דבר שלא עושים בכל יום, אבל איטום של חדר האמבטיה זה כבר באמת משהו יוצא דופן * כדי שהחדר הרטוב לא יהפוך לבעיה הרטובה של הבניין, קבלו כמה טיפים לאיטום מושלם * וכמובן, הכי חשוב, אל תתפשרו על חומרי האיטום המובילים של פזקר

יריעות ביטומניות: שקט על הגג לעשור הקרוב

הימים שבהם הייתם צריכים לעלות בכל קיץ כדי לזפת את הגג עברו * העולם מתקדם ליריעות ביטומניות – חומר האיטום הנח, היעיל והעמיד ביותר בשוק * פזקר מציגה: יריעות ביטומניות איכותיות שיחסכו מכם רטיבות למשך עשר שנים לפחות